1. Strona główna
  2. BLOG
  3. Jak zrobić peeling kawowy?

Jak zrobić peeling kawowy w naszym domu?

Okazuje się, że kawa świetnie nadaje się nie tylko do picia. Można zrobić z niej również peeling kawowy, który doskonale nadaje się do tego, aby ujędrnić naszą skórę. Jest on wykorzystywany między innymi do walki z cellulitem. Po jego zastosowaniu będziemy mogli cieszyć się miękką i gładką skórą.

 

                                

Jak kofeina wpływa na naszą skórę od zewnątrz?

Kofeina poprawia ukrwienie skóry, a także odpowiedzialna jest za pobudzanie procesu lipolizy, czyli inaczej rozkładu komórek tłuszczowych. Peeling kawowy ujędrnia naszą skórę, napina ją, a także sprawia, że jest gładka w dotyku. Kofeina chroni również skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Jak peeling kawowy działa na naszą skórę?

Peeling kawowy usuwa martwy naskórek z naszego ciała i stymuluje wzrost nowego. Dlatego po zastosowaniu tego peelingu skóra jest jędrna i gładka w dotyku. Peeling kawowy może nawet pomóc nam zwalczyć przebarwienia skóry, które powstały na skutek promieniowania słonecznego.

 

Jak zrobić peeling kawowy?

Warto wspomnieć, że nie ma jednego uniwersalnego przepisu na domowy peeling kawowy, który będzie dobry zarówno do ciała, jak i do twarzy. Dlatego przedstawiamy kilka przepisów.

Do przyrządzenia tego peelingu będzie potrzebna ci oczywiście kawa. Kupując naszą regionalną kawę z Bydgoszczy, możesz cieszyć się znakomitym smakiem, a następnie fusy wykorzystać do zrobienia peelingu kawowego!

 

Peeling kawowy do ciała:
Potrzebujesz: 1\2 filiżanki fusów (muszą być całkowicie wyschnięte oraz 2-3 łyżki oliwy z oliwek)
Zastosowanie: Połącz ze sobą te dwa składniki, następnie nałóż gotowy peeling na skórę, masując przez kilka minut, na koniec zmyj peeling letnią wodą.
Peeling kawowy do twarzy (nawilżający)
Potrzebujesz: fusy z kawy (lekko ciepłe), kilka kropli swojego ulubionego olejku do twarzy)
Zastosowanie: Połącz ze sobą te dwa składniki, nakładamy peeling na twarz, delikatnie go wmasowując. Można potrzymać chwilę peeling na twarzy, jednak pamiętaj, aby nie pozwolić na całkowite wyschnięcie substancji.


Jak widać kawa nie tylko może służyć nam do picia. Okazuje się, że pozytywnie wpływa również na nasze ciało od zewnątrz. Zamiast kupować gotowe peelingi kawowe w sklepach, możemy wykorzystać te po wypiciu naszej ulubionej kawy.

 

CO SŁYCHAĆ W BROMBERG KAFFEE?
Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

    Koniec roku szkolnego to dla wielu niezwykle wyczekany dzień. Początek wakacji, piękna i słoneczna pogoda, plany na podróże małe i duże... Jest to także okazja do tego, by podziękować nauczycielom za ich pracę i trud włożony w nauczanie. Przygotowane przez nas zestawy prezentowe z etykietą "na…
Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami! Dla zapominalskich przypada on w dniach 21 i 22 stycznia. W tym dniu, w sposób wyjątkowy możemy go świętować razem z naszymi dziadkami. W dzieciństwie zapewne twoimi prezentami dla dziadków były wszelkie prezenty wykonane samodzielnie, personalizowa…
WSPÓŁPRACUJEMY Z