1. Strona główna
  2. BLOG
  3. MIELENIE ORAZ PRZECHOWYWANIE KAWY- CO ROBIĆ, ABY KAWA NIE TRACIŁA SWOICH WARTOŚCI

MIELENIE ORAZ PRZECHOWYWANIE KAWY- CO ROBIĆ, ABY KAWA NIE TRACIŁA SWOICH WARTOŚCI

Kawa mielona czy ziarnista?

Mielenie kawy jest pierwszy, jednym z najważniejszych procesów podczas przygotowywania kawy. Od tej czynności zależy między innym czas estrakcji, moc oraz smak zaparzonego napoju. Niestety kawa mielona traci smak o wiele szybciej niż kawa ziarnista. W naszej pracowni kawy przy ulicy Śniadeckich 34, mielimy na miejscu,  na życzenie klienta, dzięki czemu nie dochodzi do jej wietrzenia jeszcze przed zakupem. Wiemy jednak, że część z Was nie posiada młynka czy ekspresu do kawy  do którego można by wsypać świeżo palone ziarna. Co zatem zrobić aby aromat kawy utrzymywał się dłużej a espresso zawsze smakowało wyśmienicie?

 

Jak przechowywać mieloną kawę?

Ze wzlględu na to, że olejki aromatyczne zawarte w świeżo palonych ziarnach kawy szybko się utleniają a kawa zaczyna poddawać się procesom wietrzenia, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ją przechowujemy. Kawy mielone najczęściej pakowane są w szczelnie zamkniętych opakowaniach, często poddawane podczas tego procesu atmosferze ochronnej - dwutlenku węgla lub azotu. Specjalne opakowania, wyposażone są w tak zwany zaworek zwrotny, który pozwala na samoistne wydobywanie się tego gazu z paczki oraz zapobiega przedostawaniu się tlenu do jego środka, co mogłoby powodować utratę jej aromatów. Jednak po otwarciu opakowania, jej środowisko się zmienia, jak temu zapobiec?

 

Przechowywanie kawy w lodówce.

Nigdy nie przechowywujcie kawy w lodówce. Jest to jednym z najczęściej popełnianych błędów wśród konsumentów. Po pierwsze, kawa (przede wszystkim ziarnista) lubi pochłaniać zapachy z otaczającego ją środowiska. Po drugie, po wyjęciu kawy z lodówki ze względu na zmianę temperatur, na jej ziarnach zacznie skraplać się para wodna, wisząca w powietrzu. Kawa wchłonie ją, co przy mieleniu może powodować osadzanie się tłuszczu z wodą na żarnach. Uwierzcie nam- nieprzyjemny aromat jełczejącego tłuszczu w naparze wcale nie udoskonali Waszej kawy. 

 

Pojemniki do przechowywania kawy ziarnistej, kawy mielonej.

Jeśli chcecie zadbać o to, aby Wasza kawa - zarówno mielona jak i ziarnista - utrzymywała swoje aromaty jak najdłużej, polecamy zaopatrzyć się w specjalne pojemniki przeznaczone do jej przechowywania. W swojej ofercie posiadamy akcesoria do przechowywania kawy, zarówno szklane jak i porcelanowe. Ich koszt wacha się w granicach od 20 do 60 zł. W zależności od ich pojemności oraz tworzywa, z którego są wykonane. Postawiliśmy na proste, klasyczne rozwiązania. Znajdziecie je w kolorach białych oraz czarnych jak i przeźroczyste. Niedość, że Wasza świeżo palona kawa, rzeczywiście bardzo długo będzie świeża, to jeszcze możecie wypełnić swoją kuchnię o przytulny dodatek. 

 

CO SŁYCHAĆ W BROMBERG KAFFEE?
Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

    Koniec roku szkolnego to dla wielu niezwykle wyczekany dzień. Początek wakacji, piękna i słoneczna pogoda, plany na podróże małe i duże... Jest to także okazja do tego, by podziękować nauczycielom za ich pracę i trud włożony w nauczanie. Przygotowane przez nas zestawy prezentowe z etykietą "na…
Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami! Dla zapominalskich przypada on w dniach 21 i 22 stycznia. W tym dniu, w sposób wyjątkowy możemy go świętować razem z naszymi dziadkami. W dzieciństwie zapewne twoimi prezentami dla dziadków były wszelkie prezenty wykonane samodzielnie, personalizowa…
WSPÓŁPRACUJEMY Z