1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. październikowe nowości - KAWA BYDGOSKA

październikowe nowości - KAWA BYDGOSKA

Co jakiś czas będziemy witać Państwa nowościami. Mamy zaszczyt przedstawić Wam nasz nowy produkt z linii gold edition. Ze względu na to, że jesteśmy smakoszami kawy, nie mogło to być nic innego, jak nowy blend brązowych ziarenek, które kochamy. Zatem- jak ją nazwaliśmy? Powstaliśmy z miłości do świeżo palonej kawy, ale przede wszystkim zainspirowało nas nasze przepiękne miasto Bydgoszcz, które dało nam możliwość rozwijania swojej pasji, palenia świeżej kawy, zrodziło w nas miłość do naszych przyjaciół oraz klientów i towarzyszy nam codziennie. Z tej okazji, nie mogło w naszej linii najwyższej jakości kaw zabraknąć Kawy Bydgoskiej.  
             

Ze względu na to, że naszą nową linię nazwaliśmy gold, jej opakowanie nie mogło być przypadkowe. Oryginalna jest w nim przede wszystkim etykieta. Jej podstawa to kolor brązowy, nawiązujący do tego co kryje się w środku opakowania, czyli kawy. Etykieta z logo ozdobiona jest złotymi detalami, które dzięki swojej nieprzesadnej prostocie nadają jej elegancji. Patrząc przez pryzmat tego, że kawa Bydgoska powstała z miłości do miasta, które kochamy, w którym rozwijamy się jako firma i które promujemy jako Bromberg Kaffee, nie mogło zabraknąć w niej cząstki tego pięknego miasta. Stąd właśnie na jej opakowaniu pojawiła się ulica Mostowa, a na niej nasza mobilna kawiarnia, która w sezonie letnim codziennie dostarczała naszym mieszkańcom oraz turystom uśmiechu, który został spowodowany aromatem świeżo palonej kawy z naszej palarni. Zarówno w napoju jak i w ziarnie. W tle stoją chyba przez wszystkich już znane spichrze, czyli wizytówka naszego miasta oraz... nasza. Pozwoliliśmy sobie na zaczerpnięcie z niej inspiracji do stworzenia naszego logo. Na etykiecie znajduje się również “Mężczyzna przechodzący przez rzekę” godnie reprezentujący Bydgoszcz. Jak mówią pogłoski jest on adoratorem Łuczniczki, przenosi on strzałę przez nią wypuszczoną. Zważywszy na to, że dążymy do bycia firmą rozpoznawaną jako Firma lokalna, każdy element stanowiący wizytówkę naszego miasta jest dla nas równie ważny. Poza opakowaniem, które przyjemnie cieszy oko najważniejsze jest to, co w nim skryte.  
       

Kawa Bydgoska to nowa alternatywa dla co prawda jak dotąd niezastąpionej kawy Original Blend. Wyjątkowa mieszanka różnych odmian botanicznych kawy z trzech krajów- Etiopii. Brazylii i Kolumbii. Ich odmiany botaniczne to po kolei Heirloom, Bourbon oraz różnorodne odmiany z Kolumbii. Wysokości na jakich uprawiane są ziarna wahają się od 1150 m n.p.m do nawet 2200 m n.p.m. Obróbka ziaren to natural oraz washed. Metoda obróbki ziaren zwana “Natural” to jedna na najstarszych metod popularnych w obszarach suchych gdzie występuje ograniczony dostęp do wody. Ziarna owocu są najpierw suszone a następnie w drugiej fazie gdy owoc nabierze odpowiedniej wilgotności zostaje odłączone od resztek warstw . “Washed” to metoda najbardziej popularna na terenach krajów afrykańskich oraz w Ameryce Łacińskiej. Sama nazwa wskazuje, że do obróbki potrzebna jest woda. Dojrzałe owoce wiśniowca trafiają do dysko-tarek, gdzie zostają obrane ze skórek oraz miąższu owoca. Następnie w odpowiednich zbiornikach ziarna poddane są fermentacji. Podczas tego procesu ziarno nabiera owocowej słodkiej nuty i lekkiej kwasowości. Ostatni etap to suszenie ziaren, dzięki niemu kawa osiąga odpowiednią wilgotność. 
       

Najważniejsze w naszej nowej kawie są jej nuty smakowe. Tak jak Original Blend posiada aromaty czekolady deserowej oraz orzechów. Urozmaicona jest jednak o charakter dymno-drzewny nadający im niebanalności. Kawa Bydgoska idealnie nadaje się pod espresso oraz americano. Nazwa kawy espresso zrodziła się od słowa “espressivo”, co oznacza wyrazisty. Dzięki tej metodzie podania, jesteśmy w stanie wyczuć wszystkie nuty, które posiada nasz nowy blend.   
Sugerowane przez nas metody parzenia to ekspres kolbowy, automatyczny i kawiarka  
 
  

Kawa Bydgoska
CO SŁYCHAĆ W BROMBERG KAFFEE?
Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

Zestawy prezentowe dla Nauczyciela

    Koniec roku szkolnego to dla wielu niezwykle wyczekany dzień. Początek wakacji, piękna i słoneczna pogoda, plany na podróże małe i duże... Jest to także okazja do tego, by podziękować nauczycielom za ich pracę i trud włożony w nauczanie. Przygotowane przez nas zestawy prezentowe z etykietą "na…
Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka z Bromberg Kaffee

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami! Dla zapominalskich przypada on w dniach 21 i 22 stycznia. W tym dniu, w sposób wyjątkowy możemy go świętować razem z naszymi dziadkami. W dzieciństwie zapewne twoimi prezentami dla dziadków były wszelkie prezenty wykonane samodzielnie, personalizowa…
WSPÓŁPRACUJEMY Z